Kdo jsme Aktuality Akce Ke stažení Modlitby Odkazy Kontakty


Sailing Retreat – „Navigate Your Life“


Co?

Plavba na "holandské plachetnici" - akce určená především vojenským kadetům a mladým důstojníkům. Složenou posádku tvoří okolo 16 "námořníků" a zkušený kapitán.

O čem?

Získání orientace nejen na moři, ale také ve svém životě.

Kde?

Holandsko

Kdy?

Obvykle červenec nebo srpen - termíny vhodné pro studenty (prázdniny).

Jak často?

Doposud ročně.

Proč tam jet/nejet?

Kromě samotné plavby, která je pro suchozemce sama o sobě silným zážitkem, je doba strávená v doku (v noci se nepluje) věnována studiu bible a diskusi nad různými tématy, jako např. "Být křesťanem v kasárnách" nebo "Co vytváří hlavní rozdíl mezi křesťanským velitelem a těmi dalšími?" Proto je vítán každý, kdo má zájem o občerstvení svého duchovního života a navíc vyzkoušení si svých "námořních" dovedností. Na konci se snad každý bude schopen více orientovat jak na moři, tak ve vlastním životě.

Pro koho akce není určená? Z velké části je to sponzorovaná akce, proto by nebylo vhodné, aby tam jezdil každý jen za zábavou (takových studentů s podobnými ambicemi by se jistě našlo dost). AKA představuje také hodně práce a načerpání a povzbuzení z těchto akcí by mohlo být dále využito (i když to není podmínkou). Organizační výbor AKA proto uchazeče doporučuje.

Kdo akci organizuje?

ACCTS MMI

Zpět

Osobní postřehy účastníků

Strávili jsme 5 fantastických dní na holandské bárce v tamějších vodách Severního moře. Na palubě lodi byli účastníci z Polska, Maďarska, Německa, Rakouska a České republiky. Dohromady s kapitánem lodi, jeho manželkou, Igorem a Rainerem jsme tvořili posádku lodi. Igor Sawicki a Rainer Thorun jsou zástupci ACCT´S MMI , kteří pro nás toto setkání připravili.

Do Holandska jsme přijeli v neděli odpoledne a přivítalo nás větrné a deštivé počasí. Ubytovali jsme se na lodi a následujícího krásného slunečného rána- prvního v tomto létě, jsme vypluli z přístavu Stavoren. Ihned jsme byli kapitánem lodi poučeni, jak ovládat plachty a všechny další činnosti, které jsou potřebné pro úspěšnou plavbu. Vyrazili jsme severozápadním směrem na otevřené Severní moře. Navštívili jsme Frijské ostrovy a jejich přístavy tj. Harlingen, West-Terschelling a další, a těšili se z báječné plavby.

Každé ráno jsme hned po snídani a před vyplutím na moře rozjímali a přemýšleli nad úryvky z Bible a prohlubovali tak naše společenství. Navečer, po zakotvení v přístavu, jsme pak diskutovali o aktuálních a palčivých tématech např. „Jak nejen přežít jako věřící křesťan v kasárnách“ nebo „Jak sdílet víru s našimi kolegy?“ Ke každému tématu si Rainer s Igorem připravili krátký úvod a následná diskuze pak otevírala pohled na různé prožívání víry v jednotlivých národních armádách. Během těchto několika dnů se mezi námi vytvořilo dobré společenství.

Když jsem odjížděl do Holandska, nevěděl jsem, co mě čeká. A jsem rád, že jsem mohl celý týden prožít v těchto vodách a ve společenství věřících vojáků. Nejvíce mně pak oslovila společná modlitba okolo stolu poslední večer, kdy každý z nás se mohl modlit za cokoli chtěl, přednést vlastní prosby a úmysly modlitby. Opravdu jsem cítil, jak se Bůh dotkl našeho srdce a viděl jsem sílu společné modlitby ve společenství.

Toto setkání se koná pravidelně každý rok, vždy v letních měsících a mohu je všem jen doporučit. Zejména těm, kteří hledají nebo chtějí „osvěžit“ svou víru!

Pavel Jáger


Z roku 2004, když byli na této akci Pavel a Martin, existuje zpráva, kam své pocity a zážitky napsali nejen češi, ale většina ostatních účastníků. Přečíst si ho můžete zde .

Zpět