Kdo jsme Aktuality Akce Ke stažení Modlitby Odkazy Kontakty


Roční celostátní konference


Co?

Jedná se pravidelné setkání AKA, kde je možné se setkat ve větším počtu.

O čem?

Cílů setkávání je více, mezi ty nejzákladnější patří tyto:
  • Setkávání a vytváření nových kontaktů a přátelství
  • Společné chválení Boha
  • Získání informací o otázkách, které často souvisí s vojenskou profesí

Kde?

Místa konání jsou různá, cílem je však nabídnout dobrou a pokud možno rovnocenou dostupnost, co nejnižší cenu a co nejlepší prostředí. Z tohoto důvodu volíme nejčastěji střed naší republiky, tedy Českomoravskou vysočinu. Konkrétní místa jsou např. evangelické středisko Chotěboř nebo Ždírec nad Doubravou. Organizátoři však stále hledají nová místa, takže jsou otevřeni všem novým podnětům.

Kdy?

Tradiční termín je většinou 2 víkend v září, kdy je často poměrně dobré počasí, a rodiče mají za sebou úvodní nápor spojený s novým školním rokem.

Jak často?

Jednou ročně, jak je patrné z názvu.

Proč tam jet/nejet?

Setkání je ekumenické a je otevřeno lidem mladým i starším, svobodným i rodinám. Na setkání je srdečně zván každý, komu je blízká křesťanská víra a vojenské profesní zaměření.

Kdo akci organizuje?

Organizační výbor AKA

Zpět

Osobní postřehy účastníků

Jako zakládající člen AKA jsem byl doposud na všech setkáních a pokud mi to zdraví dovolí, chci v tom pokračovat. Setkání mám "zabookované" v kalendáři celý rok dopředu. Vždy je to pro mě velké povzbuzení, protože poznávám nové lidi, vidím pokrok, který se v AKA odehrál a i když jsem často zatížen organizačními povinnostmi, celkem si odpočinu. Na setkání jezdím s celou rodinou a myslím, že takto držím některé "rekordy", např. nejmladší účastník setkání (cca 6 týdnů :-). Některé věci ani nemůžete jinde potkat. Jedna věc je pro mě výjimečná - a to ekumenický duch setkání. Je více míst, kde se o ekumenismu mluví, ale ne vždy se daří ho i realizovat. Myslím, že v AKA se to daří výborně, o čem svědčí třeba 2 bohoslužby. Pro některé je to tak první kontakt s jinou denominací nebo církví a tato různorodost je mi opravdu vzácná.

Kamil Golombek

Zpět