Kdo jsme Aktuality Akce Ke stažení Modlitby Odkazy Kontakty


Celosvětová konference vojáků křesťanů
Soul 2004


Soul, kde to je? Na měsíci, na Zemi nebo na kterém kontinentě? Přece v Asii, jižně od sedmatřicáté rovnoběžky a tam jsme se účastnili celosvětové konference Asociace křesťanů v armádě (AMCF Word Conference). Tato konference se koná jednou za 10 let a vždy je velkou příležitostí k setkávání vojáků – křesťanů v armádě, jejich vzájemnému sdílení a povzbuzení v jejich osobní víře.

Tentokrát se sešlo v Soulu, hlavním městě Jižní Koreje, zhruba 1500 účastníků (z toho 800 z celého světa) a 4 zástupce zde měla i Česká republika.

Program byl složen z jednotlivých přednášek a seminářů, ve kterých jsme se zamýšleli nad aktuálními problémy ( role křesťanů v armádě, budování křesťanských společenství v jednotlivých zemích a jejích spolupráce s duchovní službou,…). Také jsme četli a studovali Bibli a v malých skupinách jsme se zamýšleli nad konkrétními dopady pro náš osobní i profesní život.

Zajímavé bylo potkávat věřící vojáky z celého světa ( z Indie, Keňi, Mongolska a dalších zemí), poznávat jejich kulturu a jejich vojenský profesní život. Jenom samotný pobyt na asijském kontinentu byl velmi cenou zkušenosti pro každého z nás.

Závěrem děkujeme všem, kteří nám pomohli a umožnili se zúčastnit této konference (AKA - Asociace křesťanů v armádě, Duchovní služba AČR, Univerzita obrany, Letecká základna dopravního letectva 243 ).Prezentaci (cca 700kB) si můžete stáhnout zde