Kdo jsme Aktuality Akce Ke stažení Modlitby Odkazy Kontakty


22. setkání AKA AČR, za přispění AMCF a MMI, s aktivní účastní vojáků MMI ASR

na zámkku Štěkeň u Strakonic

25. - 28.9.202022 výročí AKA bylo v divném roce. Byl to vlastně menší zázrak, že proběhlo a nestali jsme se dalším zdrojem nákazy Covid, když jsme se stihli setkat na startu další z Covid vln. O to cennější bylo vidět se tváří v tvář, což pak bylo většině lidí ve větší míře odepřeno.
Společný čas byl jako vždy úžasný. Protože úžasní byli všichni lidé kolem, ne jen náš program :-). Nicméně dělená diskuse můžů a žen, moderovaná profesionální psycholožkou Mgr. Terezou Zemanovou a kaplanem AČR Michalem Balekem bylo tedy něco. Myslím, že jsme si odnestli všichni něco na další promyšlení.
Další rok, tedy 23 setkání, bude snad organizačně snadnější, tak aby křestané všech vyznání, zapojení aktivně či neaktivně, v armádě České Republiky, mohli zase strávit společný čas.

Setkání se odehrálo v příjemném prostředí zámku Štěkeň u Strakonic, kde slouží a žijí řádové sestrám z "Congregatio Jesu".
Duchovní téme toho setkání se orientovalo na téma "Odloučení", v podání padré Michala Baleka a Mgr. Terezy Zemanové (VÚ Strakonice).

Více informací o okolí lze nalézt na webu městyse Štěkeň. .