Kdo jsme Aktuality Akce Ke stažení Modlitby Odkazy Kontakty


17. setkání AKA

ve vojenském hotelu Kramolín

2.-4. říjen 2015


AKA pořádá každý rok víkendové setkání ve společenství s ostatními věřícími. Jako v roce 2014 jsme se sešli u Dalešické přehrady. Díky nutnosti improvizovat jsme plně využilí potenciálu lokality, když jsme místo přednášky navštívíli jedno z klíčových míst naší historie - Kralice, konkrétně památník Bible kralické. Tedy místo, kde byla vytištěna přes všechna pronásledování reformované církve, Bible kralická, poklad českého jazyka. Bylo zvláštní připomínat si tuto neblahou dobu, kdy byla katolická církev používána jako nástroj pronásledování těch, kteří pravdu hledali v Písmu. I dnes jsme stále svým způsobem rozděleni, i když vyznáváme stejného Ježíše Krista. Naštěstí se už nepronásledujeme a hledáme to, co nás spojuje. Čehož je AKA zajímavým příkladem.

Kromě velmi kvalitní přednášky, což už je vlastně standardem i tradicí, tentokrát na téma "Sebepřijetí jako duchovní úkol", podané MUDr. Ilonou Burdovou, jsme s dětmi a našimi přáteli "vozíčkáři" prozkoumali blízké stepi a meandr řeky Jihlavy. Člověk ani nemusí do Mongolska, všechno najde doma :-). A se dvěma "statnými motory" v zádech vozíčkáři zase ukázali, jací jsou to borci a včem všem vás "nechození" nemusí vlastně omezovat.

Prostě jsme si to užili, večerní a noční diskuse byly dlouhé, živé až jiskrné, ale to všechno k setkání vojáků křesťanů patří. Jediná škoda je, že se nám zatím nedaří najít či jen pozvat nové lidi. Sám věřím, že je jich v naší armádě mnohem více, takže nezbývá než pokračovat v modlidbě za to, aby AKA jednou nezkončila jako klub pro pár nadšenců, ale mohla být širší platformou pro všechny, kteří znají jediného Pána a jejich chlebem je vojna.

Naviděnou na podzim 2016KG