Kdo jsme Aktuality Akce Ke stažení Modlitby Odkazy Kontakty


11. setkání AKA
rekreační středisko Křižanov – „DRAK“
2-4. října 2009Ve dnech 2. – 4. října 2009 proběhlo již 11. setkání Asociace křesťanů v armádě, tentokrát v Rekreačním středisku DRAK poblíž Křižanova.

Nevěnovali jsme se jen zábavě, ale též potřebám duševním. Vyslechli jsme dvě přednášky. Jiří Unger, tajemník České evangelikální aliance a předseda Evropské evangelikální aliance, upozornil na často diskutovaný problém naší doby. Tím je nedostatek času a jeho špatná organizace. Jde o čas, který máme jako rodiče věnovat svým dětem. Jiří Unger nám na mnoha názorných příkladech ukázal, jak rozpoznat varovné signály, které naznačují, že něco není v pořádku. Tyto signály vysílají nejen naše děti, ale též naše tělo a naše duše.

V další přednášce k nám Petr Svoboda, kaplan Vojenské policie Praha, promlouval o ostražitosti a o důležitosti správné orientace křesťanů. Správná orientace je velmi důležitá, zvláště v dnešním světě, jenž je vychýlen ze své rovnováhy. Hovořil o hledání a poznávání konkrétního životního úkolu, který čeká na každého z nás.

Petr Svoboda s námi absolvoval celý pobyt. V sobotu večer vedl ekumenickou bohoslužbu a celebroval nedělní mši svatou. Ve volném čase mezi přednáškami nás provedl městysem Křižanovem a blízkým okolím, jež velice dobře zná, neboť bylo jeho prvním veřejným působištěm po kněžském svěcení.

Po nedělní bohoslužbě hovořil o životě vojáků v misích. Poutavé vyprávění o působení 1. kontingentu PRT Lógar v Afghánistánu doplňoval množstvím fotografií, jimiž se nám snažil přiblížit každodenní realitu tamních obyvatel.

Velmi nás potěšila návštěva manželů Casnerových a Exnerových z USA, kteří nám předali pozdravy od spřátelené organizace ACCTS. Manželé Sue a Earl Casnerovi nás navštívili již opakovaně. Sue Casnerová ve svém příspěvku akcentovala důležitost společných modliteb za naši armádu, zvláště pak za vojáky působící v zahraničních misích.

Těšíme se na další společná setkání a budeme rádi, pokud se naše řady budou nadále rozšiřovat.

Marie Hrčková www.aka-acr.cz